Loppusyksy on kylmää, sateista, mutta hapekas ilma työntää ihmisiä myös ulos. Jos edellisviikolla tallennettiin revontulia, on alkuviikosta valokuvattu kauniita sumumaalauksia.
Kaupungin päättäjät olivat viime viikolla keskustelemassa tulevasta. Virtain palveluihin ei ole tällä tietoa tiedossa isoja leikkauksia.
Kysyimme myös kaupunginvaltuutetuilta, miten talousarvioseminaari meni, heidän näkemyksiään kuullaan ensi viikolla ja loppuviikosta digilehdessä.
Ensi torstaina 16. lokakuuta näköislehti on jälleen vapaasti luettavana ja siitä viikon ajan myös koko digisisältö, mukaan lukien arkisto ja päivittäiset uudet uutiset.
Siekkisen kyläsivutkin ovat jo hyvällä alulla, mutta edelleen kaipaamme juttuideoita, mitä kaikkea kylästä voisi ammentaa.
Riikka Tallila